Arada

Mu Tunç, 14 yaşlarındayken ve İstanbul Merter’de ailesiyle yaşarken ağabeyi Orkun Tunç’un punk konserlerine giden, onu hayranlıkla izleyen, eşyalarını taşıyan, videolarını çeken genç bir çocukken ilerleyen yaşlarında kendini bir yandan teknoloji ve pazarlama sektöründe okur ve çalışırken buluyor, bir yandan da sinemaya olan tutkusunu teknolojik gelişmelerle biraraya getirdiği bir düşünce yapısıyla yetiştiriyor kendini. Diary of Mu (Mu’nun Günlüğü) isimli videoları vlog haline getiriyor ve bu videolar 1 milyon kişi tarafından izleniyor.

Kendisi dahil çevresindeki herkesin herşeyden şikayet ettiği bir dönemi yaşar, buna tanıklık eder ve bundan bıkma noktasına gelirken herşeyi bırakıyor ve Arada’nın senaryosunu yazmaya koyuluyor, bunu uzun metraj haline getirmeyi kafasına koyuyor ve böylelikle ilk filmini çekiyor Mu.

Çocukluğunda yaşadığı olayların etkisinden kurtulamamış olan Mu, bunu günümüzdeki kentsel bıkkınlıkla harmanlayarak Arada’yı yazıyor. Türkiye’nin ilk punk/hardcore gruplarından birinin kurucu üyelerinden olan abisi filmde Ozan adlı karaktere ilham kaynağı olurken Ozan’ın babası karakteri de birebir kendi babası: 70’li yıllarda ünlü olmuş ama darbeden sonra içine kapanmış ve müziği bırakmış bir Türk sanat musikisi sanatçısı… Böyle bir ailede sürekli kültürel tartışmaların içinde büyümüş olmanın kendisindeki etkileri bu filmin fonunu oluşturmuş.

Yazının devamı Sinematik Yeşilçam’da

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s